Skip links

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pasikeitimai

Šių metų lapkričio 13 d. Širvintų rajono savivaldybėje tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė pristatė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pasikeitimus, kurie įsigalios nuo 2020 metų sausio 1 d. Šiame pristatyme dalyvavo savivaldybės administracijos specialistai, Socialinių paslaugų centro atstovai, socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis, atvejo vadybininkai, mokyklų direktoriai, socialiniai pedagogai.

Pristatymo metu buvo akcentuojama, kaip šiomis dienomis vaiko teisių apsaugos specialistai reaguoja į galimus vaiko teisių pažeidimus, kokius veiksmus atlieka, gavus minimą informaciją, ir kokie pasikeitimai šioje srityje laukia po 2020 m. sausio 1 d.

Taip pat Socialinių paslaugų centro direktorė Neringa Lubytė inicijavo diskusiją dėl bendradarbiavimo tarp mokyklose dirbančių specialistų ir socialinių darbuotojų, dirbančių su šeimomis. Diskusijos metu buvo pasidžiaugta, kad tarp minimų įstaigų vyksta glaudus bendradarbiavimas, darbuotojai tarpusavyje komunikuoja, iškilus tam tikrai problemai. Tikimės, kad ateityje šis bendradarbiavimas dar labiau sustiprės ir vaikai bei jų tėvai kuo anksčiau gaus jiems reikalingas paslaugas.